top of page

Pięknie? Naturalnie! Akupunktura kosmetyczna w akcji.

Praktykowana od tysięcy lat, kiedyś jeden z najbardziej strzeżonych sekretów rodziny cesarskiej, dzisiaj dostępna dla każdego - Akupunktura Kosmetyczna.


Jej piękno polega na tym, że jako metoda terapeutyczna odżywia twoją skórę, pobudza produkcję kolagenu oraz wzmacnia tkanki - naturalnie.

To bezpieczna a zarazem bardzo skuteczna metoda alternatywna dla botoksu, operacji czy wypełniaczy. Rezultaty nie są sztuczne, wyglądasz jak Ty - promieniując zdrowiem, bez przechodzenia przez rekonwalescencję po operacji czy reakcji alergicznych.


Jak to działa?


Wewnętrznie, poprzez przywrócenie balansu w całym organizmie, zwłaszcza w układzie trawiennym (pracujemy nie tylko na mięśniach ale także na samych punktach akupunkturowych).

Zewnętrznie, poprzez nakłucie pobudzając tkanki i produkcję kolagenu oraz stymulując układ immunologiczny, by mógł spokojnie poradzić sobie z opuchlizną czy wypryskami.


Dzięki akupunkturze, wzmacniamy przepływ Qi do góry, co nie tylko niweluje opadające policzki, powieki, skórę szyi ale także pomaga w niwelowaniu zastojów limfatycznych czy podwójnych podbródków.


Zabieg składa się z:

  • masażu szyi

  • masażu twarzy

  • terapii próżniowej

  • terapii Gua Sha

  • terapii rolerami

  • akupunktury


Zaczynamy od masażu szyi (masujemy m.in.: mięsień dwubrzuścowy, rylcowo-gnykowy, żuchwowo-gnykowy, bródkowo-gnykowy, mięsień pochyły środkowy, pochyły tylny, mięsień pochyły najmniejszy, długi szyi, itd).


Dlaczego? Musimy rozgrzać, rozluźnić mięśnie i otworzyć lepiej naczynia krwionośne - zależy nam, by jak najwięcej krwi mogło dojść do twarzy. Niwelując napięcia, już na tym etapie, wstępnie niwelujemy proces powstawania zmarszczek.Później masaż twarzy, który jest bardzo potrzebny - dobrze przygotowana skóra i mięśnie będą wspaniale współpracować z późniejszymi technikami.Terapia próżniowa, to nic innego jak masaż twarzy bańkami silikonowymi. Tutaj już zaczynamy pracować mocno. Od razu możemy zauważyć, gdzie jeszcze występują napięcia i je rozpracować. Pracujemy bańkami dużymi na brodzie, żuchwie, policzkach, czole, szyi.

Przy oczach i ustach pracujemy mini banieczkami co nie znaczy, że efekt jest lżejszy. Dogłębna i prawidłowo wykonana terapia próżniowa niweluje zastoje i porusza limfę, dzięki czemu opuchlizna schodzi już na tym etapie.


Gua Sha - tak modna ostatnio - a wykonywana w większości absolutnie źle.


Po pierwsze - tę metodę stosuje się na CIEPŁO!

Żadnego lodu, zimnej wody. To niesie ze sobą niebezpieczeństwo, w postaci porażenia nerwów twarzy oraz pękania naczynek!


Po drugie - Gua Sha zawsze była wykonywana na odpowiednio przygotowanej twarzy - już po masażu oraz bańkach. Sama metoda stosowana jest na całym ciele, natomiast w inny sposób. W zależności, czy pracujemy nad opuchlizną, owalem twarzy czy poszczególnych zmarszczkach - taką metodę obieramy. Gua Sha daje niesamowite efekty uwydatnienia kości policzkowych, podkreślenia linii żuchwy , jeżeli jest wykonana w odpowiedni sposób.Rolery - też podbijają social media. Natomiast w tym wypadku, to zupełnie inne narzędzia i inna metoda. Te, których używamy w tej terapii to rollery metalowe i gumowe, które posiadają specjalne wypustki, końcówki, lub są z gwoździkami/igiełkami.

Dopiero później, po igłach stosujemy roler czy płytki lub tak zwane “grzybki” z jadeitu - kamienia, który słynie ze swoich właściwości odmładzających.


Docieramy do etapu samej akupunktury. Ilość igieł wykorzystywana jest zmienna, w zależności na czym się skupiamy. Igły są sterylne, jednorazowe. Wizja igły w twarzy dla niektórych może być nieciekawa, natomiast chcę tutaj uspokoić Państwa. Stosujemy najcieńsze dostępne igły na rynku, które są cieńsze od włosa. Gdyby nie uchwyt, nie można by ich zauważyć.

Tak wyglądają igły w opakowaniach:
*zdjęcia pochodzą ze sklepu TCMsklep.pl


Te kolorowe części to uchwyty - nawet na zdjęciach z bliska bardzo trudno dojrzeć igiełkę. Zielone i różowe to klasyczne igły, natomiast te ostatnie nazywają się intradermalnymi.

Są bardzo małe, trzeba się posługiwać pęsetą, aby móc je w ogóle złapać. Wykorzystuje się je przy redukcji zmarszczek, pigmentacji ale także w akupunkturze ucha.

Igły pozostawiane są na 20 minut.

W tym czasie, wygrzewają się Państwo pod kocykiem, przy udziale lampy TDP lub z pomocą woreczków z groszkiem, gryką czy soczewicą.


Sama terapia jest niezwykle relaksująca, co także wpływa na stan naszej cery.


Stres = adrenalina, kortyzol - to czynniki powodujące przede wszystkim opuchliznę, worki pod oczami, wysuszenie skóry i oczywiście trądzik czy wszelkie wypryski.


Dodatkowo, omówimy Państwa nawyki żywieniowe - bo połączenie twarzy i jelit jest bezsprzeczne, i stan naszej cery to obraz naszego układu trawiennego.
Podczas pierwszej, dłuższej konsultacji zostaniecie Państwo zdiagnozowani według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i zaproponuje Państwu dodatkowe metody terapii, by móc jeszcze szybciej cieszyć się pięknym zdrowiem.


Rozbudowując klasyk o nowe elementy, nie mogło zabraknąć u mnie terapii dźwiękiem.

Używamy tutaj wibracji na rewitalizację skóry, włosów, mięśni, tkanki tłuszczowej, przywracamy dobrą wchłanialność Krzemu oraz Srebra i Złota. Jeżeli chcecie Państwo dowiedzieć się więcej na ten temat, zajrzyjcie do artykułu Kamertony - jak dźwięk jest w stanie nas uzdrowić?


Kiedy zobaczę efekty?


Pierwsze efekty zobaczycie Państwo już po pierwszym zabiegu! Tak!

Natomiast, żeby te efekty utrzymać i jeszcze polepszyć, potrzeba regularnych spotkań.


Plan wygląda następująco:

1. Po pierwszym zabiegu spotykamy się za 2 / 3 dni - wtedy omawiamy co robimy dalej, co chcemy jeszcze poprawić, jak efekty się utrzymywały.


2. Przez następny miesiąc widzimy się raz na tydzień. Czyli w miesiącu spotykamy się 4 razy. Ten okres jest niezwykle ważny - tutaj następuje ostateczna zmiana, którą będziemy chcieli utrzymać - pracujemy intensywnie.


3. Aby te efekty były już na stałe, spotykamy się później tylko raz na miesiąc.


To najprostszy a zarazem intensywny plan, który pozwoli Państwu osiągnąć spektakularne efekty - i to wszystko działając naturalnie!


Podczas trwania całej terapii, będziecie Państwo otrzymywać ode mnie porady fitoterapeutyczne, dietetyczne oraz kosmetyczne. Nauczę Państwa prawidłowego stosowania baniek, Gua Sha i automasażu, który będzie działał integralnie z obranym priorytetem.


Dodatkowo - dla chętnych - po skończonym zabiegu, oferuję możliwość skorzystania z tapingu kosmetycznego, czyli przedłużonej pracy na mięśniach i powięziach za pomocą specjalnych taśm - nie tylko na twarzy! Możemy popracować nad talią, udami, szyją, biustem czy pośladkami.


Na koniec chcę dodać, że jest możliwość intensywnej regeneracji - przed urlopem, ważną imprezą - kiedy chcemy wyglądać jak najlepiej, lub też po nieudanych zabiegach, terapiach wyniszczających.


To intensywne 4 dni wspólnej pracy, dla których stworzyłam specjalny plan działania.


Akupunktura Kosmetyczna to wspaniała terapia, która działa kompleksowo na organizm.

Jej rezultaty są widoczne, naturalne i utrzymują się. Dodatkowo, otrzymują Państwo mnóstwo nowych umiejętności i informacji, które później są nieocenione w pomocy sobie i najbliższym.


Serdecznie Państwa zapraszam i mam nadzieję, że niedługo się zobaczymy :)30 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page