top of page

Kamertony - jak dźwięk jest w stanie nas uzdrowić?

Świat opiera się na wibracjach.

Drgania tworzące dźwięk to energia, która jest wszechobecna. Ludzkie ucho jest w stanie przyswoić jedynie namiastkę potężnego spektrum drgań, a i tak nikt nie zaprzeczy, że jest to swoista, niewidzialna siła, która potrafi wywołać u człowieka zmiany na poziomie fizycznym, emocjonalnym i duchowym jednocześnie.


Jak dźwięk wpływa na nasze ciało?


Kiedy fala dźwiękowa przenika ciało, wywołuje wibracje w każdej komórce. Dzieje się tak między innymi dzięki wypełniającej nas wodzie, która jak wiemy, jest świetnym nośnikiem fal dźwiękowych. Oprócz tego, że wibracja dochodzi do komórek z zewnątrz, to na dodatek każda cząstka nas wibruje na swój własny sposób. Każdy narząd, każda komórka czy cząsteczka, pierwiastek - posiada nieustannie swoją charakterystyczną ZDROWĄ wibrację.


Barbara Hero - amerykańska fizyczka, matematyczka, a także artystka, kompozytorka i pisarka - prowadząc badania nad wibracjami narządów wewnętrznych, otrzymała wyniki, iż u każdego człowieka, zdrowy narząd ma te same wibracje, np. zdrowa (czyli dobrze funkcjonująca, bez żadnych zastojów, braków) wątroba emituje sobą fale o częstotliwości E♭ 317,83 Hz, która jest jednakowa dla każdego człowieka. Co za tym idzie, kiedy narząd jest w stanie patologii, jego wibracje odbiegają od tych właściwych (są za niskie lub za wysokie).


Pracując dźwiękiem, możemy ponownie dostroić narząd do właściwej wibracji.


Dzięki pracy z kamertonami (które są prostymi przyrządami muzycznymi) fala dźwiękowa dociera do komórek, które w naturalny sposób dostrajają się do niej, dodatkowo odnawiając się, odżywiając i podnosząc swoją odporność. Odpowiedni dźwięk sprawia, że zdrowe komórki wzmacniają się, a chore w bardzo szybkim tempie regenerują.


Co jest bardzo ciekawe, to że tak samo dzieje się w przypadku biopierwiastków. Zapotrzebowanie na określone biopierwiastki, to w istocie zapotrzebowanie na określone częstotliwości. Podczas grania na kamertonach mających częstotliwość np. żelaza czy magnezu, uruchamiamy w organizmie złożony proces, mający na celu przywrócenie takiego funkcjonowania wszystkich organów i mechanizmów odpowiedzialnych za stan i proporcje wibracji tych biopierwiastków, aby były odpowiednie dla danej osoby. Jest to zupełnie inny mechanizm niż dostarczanie biopierwiastków w postaci preparatów farmakologicznych. Wibracja stymuluje organizm do samoleczenia, a nie tylko uzupełnia daną częstotliwość.


Metoda pracy kamertonami nazywana dogłębną-komórkową, którą pracujemy w Gabinecie Terapii Komplementarnych, została opracowana przez Dr Barbarę Romanowską i na całym świecie niesie pomoc. Jej metody oraz połączenie pracy dźwiękiem z Tradycyjną Medycyną Chińską stwarzają szereg możliwości wsparcia organizmu w profilaktyce, leczeniu czy rehabilitacji.


Niektóre metody opracowane przez Dr Romanowską to:

  • technika kwinty czystej

  • technika oczyszczająco-regulująca

  • technika interwałowa

  • technika akupresury wibracyjnej

  • technika meridianowa

  • technika biorezonansu

  • technika biopierwiastków

  • technika narządowa


Na koniec chcę poruszyć bardzo ważną kwestię.

Jak wspomniałam wcześniej, praca z dźwiękiem może nieść niesamowite rezultaty w leczeniu patologii organizmu. Warto wspomnieć, iż istnieje także technika przeciwnowotworowa, opracowana na podstawie badań Fabiena Mamana na Uniwersytecie Jussieu w Paryżu i w USA. Badania dowiodły, iż konkretne częstotliwości są w stanie spowodować rozpad komórek nowotworowych, gdyż te nie wytrzymują szybkich zmian drgań i nie potrafią się dostroić jak te zdrowe i pękają. Następuje eksplozja komórki nowotworowej i rozerwania błony jądra komórki. Zdrowe komórki pozostają nietknięte, dodatkowo wzmocnione i odżywione.


Lista osób, którym pomogła terapia kamertonami jest nieskończona. Dodatkowo, większość dobrze udokumentowanych badań i świadectw jest dostępnych na stronie internetowej Akademii Dźwięku: https://www.akademiadzwieku.com/


Możecie Państwo skorzystać z tej metody terapeutycznej w Gabinecie Terapii Komplementarnych. W połączeniu z innymi, dodatkowymi metodami, które posiadamy w ofercie, zabieg jest pełnią relaksu i ukojenia ciała, umysłu i ducha.83 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page