top of page

Gabinet współpracuje ze wspaniałym miejscem na mapie woj. Świętokrzyskiego, 

komorą normobaryczną, która niesie pomoc w wielu schorzeniach.

Medytując w ogrodzie

Co to normobaria?

Normobaria to przełomowa w skali światowej terapia polegająca na przebywaniu w pomieszczeniu o zwiększonym ciśnieniu, większej zawartości tlenu i dwutlenku węgla, a także atmosferze wzbogaconej o cząsteczkowy wodór.

Ciśnienie - około 1500 hPa

Dzięki wyższemu ciśnieniu przyswajamy większą ilość tlenu, niż podczas oddychania powietrzem atmosferycznym.

Leżąc na zielonym polu
Leśny szlak

Stężenie O2 - od 35 do 41%

Tlen jest jednym z podstawowych pierwiastków, bez których nie jesteśmy w stanie funkcjonować. W komorze normobarycznej tlen jest podawany w podwyższonym ciśnieniu z odpowiednią mieszanką gazów, która ułatwia jego lepsze rozprowadzanie do wszystkich komórek organizmu. Tlen odżywia komórki, a dwutlenek węgla jest niezbędny, aby zaszły odpowiednie reakcje chemiczne, umożliwiające dotarcie tlenu do komórek.

Stężenie CO2 - od 0,5 do 2,0%

Dwutlenek węgla w odpowiednim stężeniu pozwala na rozszerzenie naszych naczyń krwionośnych i ułatwia „oddawanie” tlenu z krwi do komórek, przez co tlen może dotrzeć we wszystkie rejony, do których w normalnych warunkach nie dociera w odpowiedniej ilości. Jest dla organizmu tak samo cenny i niezbędny jak tlen.

Woda

Korzyści płynące z sesji normobarycznej

 • Dotlenienie tkanek a w konsekwencji poprawa funkcjonowania wszystkich układów i narządów ciała.

 • Regeneracja na poziomie komórkowym poprzez przyspieszenie tworzenia nowych naczyń krwionośnych i usprawnienie mikrokrążenia. Wsparcie w leczeniu i profilaktyka chorób układu krążenia.

 • Wydolność organizmu zwiększa się poprzez doprowadzenie do tkanek wszystkich składników odżywczych, szybsze odprowadzenie zbędnych produktów przemiany materii i dotlenienie.

 • Aktywizacja układu nerwowego przekłada się na zwiększenie sprawności umysłowej, poprawę jakości snu, pamięci, koncentracji i zdolności zapamiętywania, łagodzenie stanów depresyjnych, lękowych.

 • Odporność organizmu wzrasta poprzez usprawnienie funkcjonowania układu limfatycznego oraz poprawę przepływów dostarczania składników odżywczych do narządów i tkanek.

 • Metabolizm zostaje przyspieszony na skutek dotlenienia i usprawnienia narządów odpowiedzialnych za procesy trawienia oraz zahamowania namnażania się niekorzystnych mikroorganizmów tj.
  bakterii, grzybów i eliminacji znacznej ilości produkowanych przez nie endotoksyn.

 • Gojenie trudno gojących się ran np. stopa cukrzycowa, oparzenia, złamania itp. następuje poprzez dotlenienie, a tym samym zmniejszenie procesów zapalnych, redukcję obrzęków.

 • Opóźnienie procesów starzenia organizmu następuje przez eliminację wolnych rodników, oczyszczenie z toksyn i zbędnych produktów przemiany materii oraz stymulację fibroblastów odpowiedzialnych
  za syntezę kolagenu i elastyny.

 • Poprawa sprawności seksualnej oraz jej utrzymanie poprzez wzrost wydolności fizycznej i poprawę krążenia.

 • Zwiększenie poziomu komórek macierzystych, które krążąc w organizmie przy pomocy naturalnych procesów regenerują uszkodzone struktury.

 • Wsparcie organizmu w walce z chorobami autoimmunologicznymi, metabolicznymi i przewlekłymi takimi jak np. choroby reumatologiczne, neurologiczne, borelioza, migreny, choroby skóry.

Adres

Kałków-Godów 84A

27-225 Pawłów

Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski

1. Komora normobaryczna.jpg

Telefon

537 907 555

bottom of page